تبلیغات
ستاره آسمون*جانم فدای محمد رسول الله و اهل بیت پاکش - خرداد و درس های آن برای تداوم انقلاب

پایگاه بصیرت / گروه سیاسی / حسین عبداللهی فر

خرداد ماه در تاریخ انقلاب اسلامی منشاء تحولاتی درس‌آموز برای انقلاب و تداوم آن به حساب می‌آید. اولین خیزش ملت مسلمان ایران در ۱۵ خرداد ۴۲ صورت گرفت و درس آن برای رهبر نضهت اسلامی این بود که مردم مسلمان ایران برای حذف نظام استبدادی پهلوی تا پای جان ایستاده اما در خصوص آنچه می‌خواهند و باید به عنوان نظام جایگزین مطالبه شود، افق روشنی ندارد.

بر همین اساس معمار کبیر انقلاب اسلامی با تبیین نظریه ولایت فقیه، نظام نوینی را تحت عنوان «جمهوری اسلامی ایران» معرفی کرد. لذا ۱۵ سال بعد وقتی مردم مجددا به خیابان‌ها آمدند خواست خود را با شعار معروف «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» فریاد کردند و ظرف مدت کوتاهی به هدف خویش دست یافتند.

انقلاب اسلامی اما وقتی پیروز شد با غضب قدرت های بزرگ مواجه گردید که دندان‌های نیش خویش را در قالب حمله نظامی به خاک ایران نشان دادند. دو سال طول کشید تا غیور مردان ایرانی به فرمان امام خویش، خرمشهر را آزاد کردند و اثبات کردند که خرداد، ماه درس‌ها و عبرت‌هاست. درس بزرگ سوم خرداد برای قدرت‌ها و ملت‌ها این بود که استمرار انقلاب راهی جز ایمان، مقاومت و ایثار ندارد و اگر ایستادگی مومنانه و گذشت برادرانه صورت گیرد پیروزی حتمی است ولو آنکه همه دشمنان یک ملت متحد شده باشند.

هنوز چند صباحی از پایان موفقیت آمیز دفاع هشت ساله ملت ایران نگذاشته بود که مردم ایران در اواسط خرداد ۶۸، به مشیت الهی، امام عزیزشان را از دست دادند و سپاس خود از زحمات وی را در مشایعتی بی نظیر و سوگواری عظیم نشان دادند. درس این واقعه جانسوز و ثلمه‌ای که برای انقلابیون مسلمان سراسر جهان ایجاد شده بود، این بود که راه انقلاب ادامه دارد ولو آنکه معمارش را از دست داده باشد. و استمرار نهضتش در اطاعت از خلف صالحش نهفته است.

و در همین نیمه خرداد بود که ملت انقلابی ایران دست نصرت الهی را برای معرفی پرچمدار بزرگی که بتواند بار تداوم این حرکت عظیم به دوش کشد مشاهد کرد و اولین رهبر پس از امام راحلش را شناخت. زعیمی که با صلابت و اندرزهای امام گونه خویش، دغدغه خود را حفظ امانت آن راحل آسمانی قرار داده و در این راستا نسبت به آسیب ها و تهدیداتی که از درون و بیرون متوجه انقلاب اسلامی بوده همواره انذار و هشدار داده است.

یکی از نمونه های بارز تبیین عناصر ماندگارساز انقلاب را می‌توان در همه نیمه‌های خرداد مشاهده کرد که به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی آن بزرگوار توسط قائد عظیم الشان انقلاب بیان می‌شود. معظم له بیش از یک ربع است که در سخنانی راهبردی و درس آموز، راز تداوم انقلاب اسلامی را حرکت انقلاب بر اساس شاخصه های امام راحل(ره) و وفاداری مسئولان کشور به خط واقعی آن مرد ملکوتی معرفی می‌کنند.

و این چنین شد که خرداد برای همیشه مدرس انقلاب و تدوام آن گردید. و آخرین درسی که از این مدرسه آموختیم این بود که در سال گذشته رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد.»برچسب ها: خرداد و درس های آن برای تداوم انقلاب ،

Search Engine Optimization SEO

كد ماوس