تبلیغات
ستاره آسمون*جانم فدای محمد رسول الله و اهل بیت پاکش - هویت413
چهارشنبه 10 تیر 1394

هویت413

   نوشته شده توسط: شكوفه    نوع مطلب :فرهنگی/اجتماعی/سیاسی ،

آلمان: جاسوسی از اعضای ناتو 
آلمان از جمله كشورهای غربی است كه خود را حامی حقوق ‌بشر و آزادی معرفی می‌كند؛ اما اسناد و گزارش‌ها هر روز ابعاد جدیدی از منطبق نبودن این ادعا با واقعیت را نشان می‌دهد.‌ اسناد در حالی از همكاری آلمان با‌ آمریكا علیه شهروندان اروپایی حكایت دارد كه اسناد جدید نشان می‌دهد، سرویس اطلاعات آلمان چندین دهه با حمایت دفتر صدراعظم از هم‌پیمانان در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) جاسوسی کرده است. نشریه آلمانی اشپیگل پس از دسترسی به اطلاعات سرویس اطلاعات با انتشار این خبر نوشت، در سال 1968 کشورهای عضو ناتو، به‌ویژه آمریکا و فرانسه در فهرست ویژه جاسوسی که مهر صدراعظمی را دارد، قرار داشته‌اند. این در حالی است که پیش از این، فقط کشورهای بلوک شرق در چنین فهرستی قرار داشتند. اهداف مهم این جاسوسی‌ها، دستیابی به اطلاعات از کشورهای عضو ناتو و مسائل دیگر مربوط به ائتلاف بود که این روند تاكنون ادامه داشته است. 
انگلیس: ممنوعیت روزه در مدارس 

در اقدامی كه برگرفته از سیاست‌های دولتمردان انگلیس علیه اسلام و مسلمانان است، دبستان‌ها در پایتخت انگلیس، دانش‌آموزان مسلمان را از روزه‌گرفتن در ماه مبارک رمضان منع کردند. دبستان «بارکلی» در شرق لندن با ارسال نامه‌ای در تاریخ 10 ژوئن(20 خرداد) به خانواده‌های دانش‌آموزان مسلمان، به آنها اطلاع داد، روزه‌گرفتن دانش‌آموزان مسلمان در ماه مبارک رمضان، ممنوع و خلاف مقررات مدرسه است. مسئولان مدرسه‌ بارکلی در این نامه مدعی شده‌اند، این اقدام در راستای حفظ سلامتی دانش‌آموزان صورت می‌گیرد و تحقیقات لازم در این خصوص انجام شده است. در مقابل، انجمن مسلمانان انگلیس ضمن اعتراض به به اجرای این قانون برای همه‌ دانش‌آموزان، اعلام کرد، در دین اسلام به قدر کفایت قوانینی برای محافظت از روزه‌داران یا روزه نگرفتن افرادی که توانایی آن را ندارند، در نظر گرفته شده است و به دخالت مدرسه در این امر نیازی نیست.
آمریكا: آماری تکان‌دهنده از جنایات پلیس 

خشونت پلیس آمریکا علیه مردم این کشور و کشته شدن بی‌دلیل افراد به دست پلیس به امری عادی تبدیل شده است، به‌گونه‌ای‌ که با وجود گذشت نزدیک به 6 ماه از سال جدید میلادی، پلیس این کشور فقط در ۹ روز آدم نکشته است. این آمار را مؤسسه‌ای که نقشه خشونت‌های پلیس آمریکا را منتشر کرده، ارائه داده و در روزنامه ایندیپندنت منتشر شده است. به نوشته ایندیپندنت از سال ۲۰۰۹ میلادی تا ماه می ۲۰۱۶، در مجموع سه هزار و ۶۶۷ نفر در آمریکا ‌به دست پلیس این کشور کشته شده‌اند که دو هزار و ۸۵ مورد از این قتل‌ها قانونی بوده است. برای مثال، در ۲۴ روز ابتدای سال ۲۰۱۵، ۵۹ نفر با شلیک پلیس ایالات متحده کشته شدند و این در حالی است که تعداد کشته‌شدگان با شلیک پلیس در انگلستان و ولز در طول ۲۴ سال گذشته، در مجموع ۵۴ نفر بوده است.
برچسب ها: هویت ،

Search Engine Optimization SEO

كد ماوس