تبلیغات
ستاره آسمون*جانم فدای محمد رسول الله و اهل بیت پاکش - چه زمانی آمریکا همه تحریم ها را لغو می کند؟/علی کارگر
چهارشنبه 10 تیر 1394

چه زمانی آمریکا همه تحریم ها را لغو می کند؟/علی کارگر

   نوشته شده توسط: شكوفه    نوع مطلب :فرهنگی/اجتماعی/سیاسی ،

در سال همدلی و هم زبانی، باید بیش از گذشته در جهت وحدت ملت و دولت و کاستن از حواشی سیاسی حرکت کرد

پایگاه بصیرت؛ گروه بین الملل: مذاکرات هسته ای که فرموده مقام معظم رهبری از زمان دولت دهم و در جهت رفع تحریم ها و با پیشنهاد آمریکایی ها آغاز شد، این مسئله را برجسته می کند که چه زمانی و با چه اقدامی همه تحریم های ظالمانه علیه ایران لغو می شود؟ اگرچه برخی پاسخ این سؤال را در اقدام اعتماد ساز ایران و این که ایران باید چه اقدام اعتماد سازی انجام دهد که این تحریم ها لغو گردند، جستجو می کنند ، و لیکن به نظر می رسد زوایای دیگری در این زمینه وجود دارد.

نظر به این مسأله که یک تفکر مادی و اومانیستی با محوریت عقل ابزاری در آمریکا حاکم است، ما را به این نتیجه می رساند که هر اقدام آمریکایی ها با محاسبه فایده و ضرر آن، عقلانی و عملی می شود. تحریم های ظالمانه بر علیه ایران نیز بر اساس این قاعده باید فوایدی را برای آمریکایی ها به همراه داشته باشد و یا از ضرری بر آنان جلوگیری کند. فایده اعمال تحریم آمریکا و غرب علیه ایران تا حد زیادی اقتصادی نیست و آن ها از تحریم اقتصادی ایران سود نمی برند، بلکه در بسیاری از موارد متضرر هم می شوند. به نظر می رسد آمریکا دو هدف عمده را در تحریم ایران دنبال می کند:

1- جلوگیری از پیشرفت ملت ایران در زمینه های علمی، صنعتی و اقتصادی؛ در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر آرمان های انقلاب سال 57 الگوی حاکم بر نظام جهانی را نپذیرفته و توانسته است با استقامت و پیشرفت نسبی خود الگویی برای ملت های منطقه شود و با ایجاد روحیه، امید و اعتماد به روح زمینه ساز بیداری اسلامی در قرن 21 شود، جلوگیری از پیشرفت ایران می تواند آسیب بزرگی که متوجه آمریکایی هاست را تا حد زیادی از بین ببرد.

2- پیوند زدن اثر تحریم ها با اختلافات داخلی در ایران و استفاده از این مقوله جهت شکل دادن به نافرمانی مدنی در کشور؛ این هدف آمریکائی ها البته چندان نشانی از عملی شدن در داخل کشور ندارد، اما مقوله ای است که آمریکا و غرب روی آن حساب باز می کند و از این رو در سال همدلی و هم زبانی، باید بیش از گذشته در جهت وحدت ملت و دولت و کاستن از حواشی سیاسی حرکت کرد. اساسا انتخاب این عنوان برای سال جاری توسط رهبر انقلاب، تا حد زیادی تبلیغات دشمن جهت ایجاد شکاف در داخل را خنثی می کند و از همین منظر تمام تلاش ها باید معطوف به انسجام و رفع مشکلات اقتصادی باشد.   

بنابراین می توان چنین استنباط کرد که فقط در شرایطی تحریم ها به طور کامل لغو خواهند شد که دستاوردهای بالا را برای آمریکایی ها نداشته باشد، یعنی اگر ما با تمام توان در مسیر پیشرفت علمی و صنعتی و اقتصادی کشور با تکیه بر ظرفیت های داخلی و روابط تجاری خارجی گام برداشتیم و اذهان عمومی را به سمت حاشیه های سیاسی سوق ندادیم و با حفظ وحدت  انسجام داخلی خود را در مقابل دشمنان اصلی نظام حفظ کردیم، شاهد لغو کامل تحریم ها خواهیم بود. حتی اگر در ظاهر هم تحریم ها لغو نشوند در عمل دیگر اجرا نخواهند شد و هزینه سر و پا نگه داشتن آن ها برای آمریکا و غرب بیشتر از فایده آن خواهد بود./

شناسه مطلب : 276855|


برچسب ها: چه زمانی آمریکا همه تحریم ها را لغو می کند؟/ ،

Search Engine Optimization SEO

كد ماوس