تبلیغات
ستاره آسمون*جانم فدای محمد رسول الله و اهل بیت پاکش - اسلام ناب محمدی(ص) در تقابل با اسلام آمریکایی/ نوشته مهدی حسن زاده

امام خمینی(ره): روشن ساختن این حقیقت كه ممكن نیست در یك مكتب و در یك آیین دو فكر متضاد و رودررو وجود داشته باشد از واجبات سیاسی بسیار مهمی است

پایگاه بصیرت؛ گروه سیاسی/ شاید بتوان با جرات گفت که مهمترین کلیدواژه سالهای پایانی عمر پربرکت حضرت امام خمینی(ره) که در بسیاری از پیام‌های مکتوب ایشان تکرار گردیده، اصطلاح "اسلام ناب محمدی(ص)" است. حضرت امام تلاش نمود تا برشمردن ابعاد و شاخصه های اسلام اصیل، مرزهای  این دو گونه اسلام را تبیین کرده و افکارعمومی مسلمانان عالم را نسبت به اسلامی دروغین و بدلی که دست‌پروده دشمنان اسلام است، آگاه سازد. با گذر زمان خطر اسلام آمریکایی روز به روز در حال افزایش است و امروز به عینه مشخص گردیده است که چگونه عمله‌های استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل برای خاموش کردن بیداری اسلامی به میدان آمده‌اند.

رشد جریان سلفی‌گری و میدان‌داری گروه‌های بی‌بنیانی چون داعش که جز تحجر و خشونت و جنایت تصویری از اسلام ارائه نمی‌دهند، محصول بسط و گسترش اسلامی انحرافی است که بیش از دو دهه پیش، پیرجماران از آن با عنوان اسلام آمریکایی یاد کرده بود.

در نگاه ایشان اسلام ناب محمدی(ص) مرادف است با: 1- اسلام پابرهنگان و محرومان (اسلام پابرهنگان زمین)، 2- اسلام مستضعفین، 3- اسلام رنجدیدگان تاریخ، 4- اسلام عارفان مبارزه جو، 5- اسلام پاك طینتان عارف، 6- اسلام فقرای دردمند، 7- اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم‏آور محرومیتها.

حضرت امام(ره) برای اسلام آمریکایی نیز از این تعابیر بهره ��سته است : 1- اسلام سلطنتی، 2- اسلام سرمایه داری (اسلام سرمایه داران‏ خدانشناس)، 3- اسلام التقاط، 4- اسلام مقدس‏نماهای متحجر، 5- اسلام مرفهین بی‏درد، 6- اسلام مستكبرین، 7- اسلام منافقین، 8- اسلام راحت طلبان، 9- اسلام فرصت طلبان، 10- اسلام رفاه و تجمل، 11- اسلام سازش و فرومایگی.

مروری بر کلام ایشان در آستانه سالگرد ارتحالشان به خوبی می‌تواند تیزبینی‌های آن حکیم بزرگ را برای ما آشکار سازد و از ماندگاری کلام و نگاه ایشان حکایت کند.

 

جهان؛ تشنه فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص)

امروز جهان تشنه فرهنگ اسلام ناب محمدی است. و مسلمانان در یك تشكیلات بزرگ اسلامی رونق و زرق و برق كاخهای سفید و سرخ را از بین خواهند برد. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 87، 29/4/67)

 

تلاش برای استواری پایه‏های اسلام ناب محمدی(ص)

فرزندان عزیز جهادی‏ام به تنها چیزی كه باید فكر كنید به استواری پایه‏های اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- است. اسلامی كه غرب، و در رأس آن امریكای جهانخوار، و شرق و در رأس آن شوروی جنایتكار را به خاك مذلت خواهد نشاند. اسلامی كه پرچمداران آن پابرهنگان و مظلومین و فقرای جهانند و دشمنان آن ملحدان و كافران و سرمایه داران و پول‏پرستانند. اسلامی كه طرفداران واقعی آن همیشه از مال و قدرت بی‏بهره بوده‏اند؛ و دشمنان حقیقی آن زراندوزان حیله‏گر و قدرت‏مداران بازیگر و مقدس نمایان بی‏هنرند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 204، 14/9/67)

 

تلاش برای رسیدن به سرچشمه زلال اسلام ناب محمدی (ص)

ما باید سعی كنیم تا حصارهای جهل و خرافه را شكسته تا به سرچشمه زلال اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله- برسیم. و امروز غریبترین چیزها در دنیا همین اسلام است. و نجات آن قربانی می‏خواهد. و دعا كنید من نیز یكی از قربانیهای آن گردم. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 160، 12/7/67)

 

قرار داشتن در آغاز راه مبارزه برای رسیدن به اسلام ناب محمدی(ص)

درد آشنایان جوامع اسلامی، همانان كه با محرومان و پابرهنگان میثاق خون بسته‏اند، باید توجه كنند كه در آغاز راه مبارزه‏اند و برای شكستن سدهای استعمار و استثمار و رسیدن به اسلام ناب محمدی راه طولانی در پیش دارند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 120، 14/6/67)

 

تلاش ابرقدرتها برای مقابله با اسلام ناب محمدی(ص)

خداوندا! امروز تمامی قدرتها و ابرقدرتها مصمم شده‏اند تا ریشه اسلام ناب رسول گرامی‏مان- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- را قطع كنند. بار الها! امروز صدامیان با كینه‏ای كه از دین تو دارند، دست در دست تمامی شیاطین جهان داده‏اند تا صدای اسلام محمدی را خاموش سازند. از تو می‏خواهم تا ما را در راهت صبورتر و شكیبایی خانواده‏های عزیز و بزرگوار شهدا، جانبازان، مفقودین و اسرامان را بیشتر گردانی. (صحیفه امام، ج‏20، ص: 392، 31/6/66)

كشتار زائران خانه خدا توطئه‏ای برای حفظ سیاستهای استكبار و جلوگیری از نفوذ اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلّم- است. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 80، 29/4/67)

امروز استكبار شرق و غرب چون از رویارویی مستقیم با جهان اسلام عاجز مانده است، راه ترور و از میان بردن شخصیتهای دینی و سیاسی را از یك طرف و نفوذ و گسترش فرهنگ اسلام امریكایی را از طرف دیگر به آزمایش گذاشته‏اند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 121، 14/6/67)

لحظه‏ای نباید از كید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریكا و شوروی كینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- موج می‏زند. باید برای شكستن امواج طوفانها و فتنه‏ها و جلوگیری از سیل آفتها به سلاح پولادین صبر و ایمان مسلح شویم. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 195،‌2/9/67)

امروز بیشتر از هر زمانی كینه و دشمنی استكبار علیه اسلام ناب محمدی برملا شده است. بسیج عمومی آنان در دفاع از یك خود فروخته و نویسنده مزدور گویای این واقعیت است و شاید آنان این همه فضاحت و بی‏آبرویی‏شان را به خاطر رسیدن به هدف شوم خود پیش‏بینی نكرده بودند كه امروز با سرافكندگی و خواری از كرده خود پشیمان و با ذلت مراجعت می‏كنند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 327، 2/1/68)

 

انقلاب اسلامی، تلاشی برای جایگزینی اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکایی

شما باید نشان دهید كه چگونه مردم، علیه ظلم و بیداد، تحجر و واپسگرایی قیام كردند و فكر اسلام ناب محمدی را جایگزین تفكر اسلام سلطنتی، اسلام سرمایه داری، اسلام التقاط و در یك كلمه اسلام امریكایی كردند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 240، 25/10/67)

 

ملت بسیجی در خط دفاع از اسلام ناب محمدی(ص)

ملتی كه در خط اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله- و مخالف با استكبار و پول‏پرستی و تحجرگرایی و مقدس‏نمایی است، باید همه افرادش بسیجی باشند و فنون نظامی و دفاعی لازم را بدانند، چرا كه در هنگامه خطر ملتی سربلند و جاوید است كه اكثریت آن آمادگی لازم رزمی را داشته باشد. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 195،‌2/9/67)

 

تبیین چارچوب اسلام ناب محمدی(ص) توسط حوزه و دانشگاه

حوزه علمیه و دانشگاه باید چهارچوبهای اصیل اسلام ناب محمدی را در اختیار تمامی اعضای بسیج قرار دهند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 195،‌2/9/67)

 

تلاش برای تبیین تمامی زوایای راه پیچیده مبارزه با اسلام امریكایی

راه مبارزه با اسلام امریكایی از پیچیدگی خاصی برخوردار است كه تمامی زوایای آن باید برای مسلمانان پابرهنه روشن گردد؛ كه متأسفانه هنوز برای بسیاری از ملتهای اسلامی مرز بین «اسلام امریكایی» و «اسلام ناب محمدی» و اسلام پابرهنگان و محرومان، و اسلام مقدس‏نماهای متحجر و سرمایه داران‏ خدانشناس و مرفهین بی‏درد، كاملًا مشخص نشده است.

 

تلاش برای زدون زنگارهای تحجرگرایی اسلام امریكایی از اسلام ناب محمدی(ص)

همه باید سعی كنیم تا روح وحدت و پاكی را بر محیط كارمان حاكم گردانیم، تا بتوانیم تمامی قدرتها و ابرقدرتها را به زانو درآوریم. باید تلاش كنیم زهد و قدس اسلام ناب محمدی را از زنگارهای مقدس مآبی و تحجرگرایی اسلام امریكایی جدا كرده و به مردم مستضعفمان نشان دهیم. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 143، 28/6/67)

 

وجوب تبیین تقابل اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام آمریکایی

روشن ساختن این حقیقت كه ممكن نیست در یك مكتب و در یك آیین دو فكر متضاد و رودررو وجود داشته باشد از واجبات سیاسی بسیار مهمی است، كه اگر این كار توسط حوزه‏های علمیه صورت پذیرفته بود، به احتمال بسیار زیاد سید عزیز ما، عارف حسین، در میان ما بود. وظیفه همه علماست كه با روشن كردن این دو تفكر، اسلام عزیز را از ایادی شرق و غرب نجات دهند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 121، 14/6/67)

 

تقابل دائمی روحانیون مدافع اسلام ناب محمدی(ص) با منادیان اسلام آمریکایی

امروز نیز همچون گذشته شكارچیان استعمار در سرتاسر جهان از مصر و پاكستان و افغانستان و لبنان و عراق و حجاز و ایران و اراضی اشغالی به سراغ شیردلان روحانیت مخالف شرق و غرب و متكی به اصول اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- رفته‏اند و از این پس نیز جهان اسلام هر از چند گاه شاهد انفجار خشم جهانخواران علیه یك روحانی پاكباخته است. علمای اصیل اسلام هر گز زیر بار سرمایه داران و پول‏پرستان و خوانین نرفته‏اند و همواره این شرافت را برای خود حفظ كرده‏اند و این ظلم فاحشی است كه كسی بگوید دست روحانیت اصیل طرفدار اسلام ناب محمدی با سرمایه داران در یك كاسه است. و خداوند كسانی را كه این گونه تبلیغ كرده و یا چنین فكر می‏كنند، نمی‏بخشد. روحانیت متعهد، به خون سرمایه داران زالو صفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت. آنها با زهد و تقوا و ریاضت درس خوانده‏اند و پس از كسب مقامات علمی و معنوی نیز به همان شیوه زاهدانه و با فقر و تهیدستی و عدم تعلق به تجملات دنیا زندگی كرده‏اند و هر گز زیر بار منت و ذلت نرفته‏اند. دقت و مطالعه در زندگی علمای سلف، حكایت از فقر و نهایتاً روح پر فتوت آنان برای كسب معارف می‏كند كه چگونه در پرتو نور شمع و شعاع قمر تحصیل كرده‏اند و با قناعت و بزرگواری زیستند. در ترویج روحانیت و فقاهت نه زور سر نیزه بوده است، نه سرمایه پول‏پرستان و ثروتمندان، بلكه هنر و صداقت و تعهد خود آنان بوده است كه مردم آنان را برگزیده‏اند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 276، 3/12/67)

 

فرق روحانیت معتقد به اسلام ناب محمدی(ص) و روحانی‏نماهای مدافع اسلام آمریکایی

بزرگترین فرق روحانیت و علمای متعهد اسلام با روحانی‏نماها در همین است كه علمای مبارز اسلام همیشه هدف تیرهای‏ زهرآگین جهانخواران بوده‏اند و اولین تیرهای حادثه قلب آنان را نشانه رفته است؛ ولی روحانی‏نماها در كنف حمایت زرپرستان دنیاطلب، مروّج باطل یا ثناگوی ظلمه و مؤید آنان بوده‏اند. تا به حال یك آخوند درباری یا یك روحانی وهابی را ندیده‏ایم كه در برابر ظلم و شرك و كفر، خصوصاً در مقابل شوروی متجاوز و امریكای جهانخوار ایستاده باشد. همان گونه كه یك روحانی وارسته عاشق خدمت به خدا و خلق خدا را ندیده‏ایم كه برای یاری پابرهنگان زمین لحظه‏ای آرام و قرار داشته باشد و تا سر منزل جانان علیه كفر و شرك مبارزه نكرده باشد. و عارف حسینی این گونه بود. و ملتهای اسلامی حتماً دلیل این واقعه را دریافته‏اند كه چرا در ایران «مطهری» ها و «بهشتی» ها و شهدای محراب و سایر روحانیون عزیز، و در عراق «صدر» ها و «حكیم» ها و در لبنان «راغب حرب» ها و «كُرّیم» ها، و در پاكستان «عارف حسینی» ها، و در تمامی كشورها روحانیون درد آشنای اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله- هدف توطئه و ترور می‏شوند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 120، 14/6/67)

 

خطر نفوذ تحجرگرایان و منادیان و مروّجین اسلام امریكایی در حوزه های علمیه

یقیناً اگر جهانخواران می‏توانستند، ریشه و نام روحانیت را می‏سوختند ولی خداوند همواره حافظ و نگهبان این مشعل مقدس بوده است و ان شاء اللَّه از این پس نیز خواهد بود، به شرط آنكه حیله و مكر و فریب جهانخواران را بشناسیم. البته بدان معنا نیست كه ما از همه روحانیون دفاع كنیم، چرا كه‏ روحانیون وابسته و مقدس نما و تحجرگرا هم كم نبودند و نیستند. در حوزه‏های علمیه هستند افرادی كه علیه انقلاب و اسلام ناب محمدی فعالیت دارند. امروز عده‏ای با ژست مآبی چنان تیشه به ریشه دین و انقلاب و نظام می‏زنند كه گویی وظیفه‏ای غیر از این ندارند. خطر تحجرگرایان و مقدس نمایان احمق در حوزه‏های علمیه كم نیست. طلاب عزیز لحظه‏ای از فكر این مارهای خوش خط و خال كوتاهی نكنند، اینها مروّج اسلام امریكایی‏اند و دشمن رسول اللَّه. آیا در مقابل این افعیها نباید اتحاد طلاب عزیز حفظ شود؟ (صحیفه امام، ج‏21، ص: 278، 3/12/67)

 

سپردن امور کشور به معتقدین و مدافعین اسلام ناب محمدی(ص)

در هر حال، مردم با بصیرت و درایت و تحقیق كاندیداها را شناسایی كرده، و به‏ سوابق و روحیات و خصوصیات دینی- سیاسی نامزدهای انتخاباتی توجه نمایند. مردم شجاع ایران با دقت تمام به نمایندگانی رأی دهند كه متعبد به اسلام و وفادار به مردم باشند و در خدمت به آنان احساس مسئولیت كنند، و طعم تلخ فقر را چشیده باشند، و در قول و عمل مدافع اسلام پابرهنگان زمین، اسلام مستضعفین، اسلام رنجدیدگان تاریخ، اسلام عارفان مبارزه جو، اسلام پاك طینتان عارف، و در یك كلمه، مدافع اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- باشند. و افرادی را كه طرفدار اسلام سرمایه داری، اسلام مستكبرین، اسلام مرفهین بی‏درد، اسلام منافقین، اسلام راحت طلبان، اسلام فرصت طلبان، و در یك كلمه، اسلام امریكایی هستند طرد نموده و به مردم معرفی نمایند. و از آنجا كه مجلس خانه همه مردم و امید مستضعفین است، در شرایط كنونی نباید كسی انتظار داشته باشد كه حتماً نمایندگان باید از گروه و صنف خاصی باشند. باید توجه داشت كه هنوز خیلی از مسائل وجود دارد كه به نفع محرومین باید حل و فصل شود. و تمیز بین كسانی كه در تفكر خود خدمت به اسلام و محرومان را اصل قرار داده‏اند، با دیگران كار مشكلی نیست‏. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 11، 11/1/67)

من امروز بعد از ده سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچون گذشته اعتراف می‏كنم كه بعض تصمیمات اول انقلاب در سپردن پستها و امور مهمه كشور به گروهی كه عقیده خالص و واقعی به اسلام ناب محمدی نداشته‏اند، اشتباهی بوده است كه تلخی آثار آن به راحتی از میان نمی‏رود، گر چه در آن موقع هم من شخصاً مایل به روی كار آمدن آنان نبودم ولی با صلاحدید و تأیید دوستان قبول نمودم و الآن هم سخت معتقدم كه آنان به چیزی كمتر از انحراف انقلاب از تمامی اصولش و هر حركت به سوی امریكای جهانخوار قناعت نمی‏كنند، در حالی كه در كارهای دیگر نیز جز حرف و ادعا هنری ندارند. امروز هیچ تأسفی نمی‏خوریم كه آنان در كنار ما نیستند چرا كه از اول هم نبوده‏اند. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 285، 3/12/67)

 

هنر متعهد در خدمت تبیین اسلام ناب محمدی(ص)

تنها هنری مورد قبول قرآن است كه صیقل دهنده اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- اسلام ائمه هدی- علیهم السلام- اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم‏آور محرومیتها باشد. هنری زیبا و پاك است كه كوبنده سرمایه داری مدرن و كمونیسم خون‏آشام و نابودكننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی‏درد، و در یك كلمه «اسلام امریكایی» باشد. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 145، 30/6/67)

 

وظیفه مسئولین در دفاع از اسلام ناب محمدی(ص)

مسئولین باید در دفاع از اسلام محكمتر از همیشه با تمام توان در مقابل تجاوز نظامی، سیاسی و فرهنگی جهانخواران بایستند، چرا كه امروز دنیای استكبار خصوصاً غرب خطر رشد اسلام ناب محمدی- صلی اللَّه علیه و آله و سلم- را علیه منافع نامشروع خود درك كرده است. (صحیفه امام، ج‏21، ص: 326، 2/1/68)


برچسب ها: اسلام ناب محمدی(ص) در تقابل با اسلام آمریکایی ،

Search Engine Optimization SEO

كد ماوس